Şubeleri Birleştiren Çözüm-TCLARKE

Şubeleri Birleştiren Çözüm-TCLARKE

Eniscope Hybrid ayrıca gaz, su, yağ, sıcak su vb. pulse ölçerleri izleyebiliyor… İngiltere’de bir inşaat şirketi olan TClarke, Eniscope’un bu özelliğinden faydalandı.

Haziran 2015’te Eniscope tarafından izlenen sıcak su kullanımında büyük bir artış oldu- yukarıda ki solda bulunan görsele bakın.

Ne olmuştu? Bir sıcak su musluğu açık bırakıldı, Eniscope yüksek tüketimi izledi. Su gazla ısıtıldı, bu nedenle suyun maliyetinin yanı sıra gaz israfı ve bunun sonucunda ortaya çıkan maliyetler de vardı.

Eniscope tarafından yapılan izleme sayesinde sorun çabucak düzeltildi, ancak olay bir hafta sonu, tatil dönemi veya sezonluk bir kapanma sırasında meydana gelseydi çok daha maliyetli olabilirdi.

Eniscope ayrıca, belirli bir tüketim düzeyine ulaşıldığında SMS, metin ve e-posta uyarıları da gönderebilir, bu işletme, Eniscope’un harekete geçirmesini istediği için bu tür israfın önlemesini sağlıyor.

Enerji izlemenin hayati bir yönü, enerji kullanımıyla ilgili bir bağlamın olmasıdır. Göz önünde bulundurulması gereken en önemli ölçümlerden biri ister dahili ister harici olsun izlenen ortamın sıcaklığıdır. Eniscope Hybrid hem iç hem de dış sıcaklıkları izleyebilir. Yukarıda ki sağ Eniscope Dashboard ekranındaki mavi çizgi sıcaklık ölçümünü gösterir. Bu analitik grafik, enerji tüketimindeki değişimi ve sıcaklık değişimiyle nasıl değiştiğini gösterir.

Burada ki örnekte ve daha kuzey ikliminde olduğundan, sıcaklık arttıkça ısıtma enerjisi talebi azalmaktadır. Bu, hangi enerji tasarrufu eylemlerinin ve politikalarının hayata geçirilmesi gerektiğine karar verirken bilinçli kararları güçlendirerek, kullanılan enerjiye neler olduğuna bağlam ekler.

Eniscope gösterge paneli, sıcaklığı göstererek resmin tamamını sunar. Daha soğuk iklimlerde sıcaklık arttıkça ısıtma talebi düşer veya sıcaklık arttıkça soğutma gerekiyorsa enerji tüketimi artar. Eniscope, enerji talebindeki değişiklikleri rapor eder, ancak sağlanan sıcaklık verileriyle, sürdürülebilir rahat bir ortam sağlarken enerji kullanımını doğru şekilde yönetebileceğinizi de anlayabilirsiniz.

Category : Global Çözümler
Tags : enerji ENERJİ ENERJİ TAKİP VE İZLEME ENERJİ TASARRUFU ENERJİ VERİMLİLİĞİ ENERJİ YÖNETİMİ eniscope TASARRUF TCLARKE ENERJİ VERİMLİLİK