Enerji Tasarrufunda Aşamalar

Enerji Kaybından, 0 enerji kaybına..

Enerji Tasarruf Çözümleri

Net Enerji Danışmanlık olarak , tesislerinizi ve önemli varlıklarınızı yönetme şeklinizde devrim yaratacak Enerji İzleme ve Takip sistemi ile işletmenizin karlılığını sağlayacak teknolojiyi tesis ediyoruz. İş Modelimizi temel olarak 4 adımda sıralıyoruz.

1) Emekleme evresi; Enerji Tüketim İzleme ve Takibini mümkün kılan Eniscope ve akım transformatörlerimiz gibi cihazlarımızın kurulumunu yaptığımız evredir. Eniscope cihazımızın sunduğu verileri cloud üzeriden Analytics programı ile izleme ve takip etme imkanı yakalanır. Analytics programı ile kwh cinsinden varlıklarınızın her birinin tüketim verisi, akım, gerilim, görünür güç, güç, güç faktörü, reaktif (indüktif), reaktif(kapasitif) ve envanterlerinizin çalışma verimliliği gibi birçok veriye telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan ulaşma imkanına sahip olursunuz.

2) Yürüme Evresi; Tüketime sebebiyet veren varlıkların tespiti yapıldığı ve gözlemlendiği evredir. Mevcut varlıkların tüketim verileri saptanır. Gereksiz enerji tüketimleri tespit edilir. Anlık, 15 dakikalık, saatlik, günlük, kısacası istediğiniz zaman dilimini seçerek verileri gözlemleyip karşılaştırma yapabilirsiniz. Enerji İzleme ve Takip sistemimizin sağladığı verilerle oluşan, demirbaş ve varlıklarda kurumun dikkat etmesi gereken durumlar saptanır ve aksiyon alınır. Davranış değişiklikleri ve Eniscope cihazımızın sağladığı avantajlarla tasarruf için ilk adımlar atılmış olur. Bu evrede tasarruf imkanlarının, yüksek tüketime sebebiyet veren varlıkların tespitine ek olarak zamana bağlı değil koşula bağlı envanter bakım planlamanızı yapabilirsiniz.

3) Koşma Evresi; Enerji Tasarruf Çözümlerini uyguladığımız, Akıllı Binalara dönüşüm evresidir. Toplanan veriler ve Air ürün grubumuzun sağladığı imkanlarla, işletmenizin enerji yönetimi için önemli adımları atmış olursunuz. Kızartma Üniteleri, Davlumbazlar, Otomat Makineleri, Klimalar, Soğutucu Üniteleri ve Buzdolapları gibi tüketime sebebiyet veren envanterler üzerinde Air ürünlerimizin sağladığı fonksiyonlar ile tam yönetimi gerçekleştirmenize imkan sağlar. Air ürünlerimiz envanterlerin yönetimi için ihtiyacınız olan birçok fonksiyona olanak sağlar.

4) Uçma Evresi; Enerji Yönetimi ve Verimliliğinin sağlandığı evredir. Eniscope ve Air ürün gruplarımızın gerekli demirbaş ve varlıklar üzerinde sağladığı tam kontrol ile devamlılığın, tasarrufun ve enerji verimliliğinin sağlandığı evredir. Ürünlerimizin mümkün kıldığı Otomasyon ile Enerji Yönetimi sağlanmış olur. Enerji Yönetim Sisteminin amacı, cihazlardan çeşitli bilgi ve analizlerin toplanmasını sağlayacak verimli bir enerji tüketimi sağlamaktır. Günlük operasyonları, enerji tüketimini ve güç faktörünü kapsayan verileri sunacak ve güç tüketiminin en aza indirilmesine rağmen sorunsuz bir performans sağlayacaktır. Cihazların amacına en iyi şekilde hizmet eden mantıksal kurallara dayalı akıllı kararlar almasına olanak tanıyan Enerji Yönetim Sistemini getirir.